Teklif İstek Formu
Hemen Başvur
Sektöründe Öncü, 15 Yılık Tecrübe...
TRAPEZ SAÇ UYGULAMASI
Özellikleri

Trapez saç uygulaması;

Şantiye etrafını veya çalışma alanlarını dış çevreden soyutlamak ve güvenlik sınırı oluşturmak amacı ile yapılan bir çeşit çit uygulamasıdır. İnşat süresince, ve geçici olarak yapıldığından genellikle ekonomik olması tercih edilmektedir. Bu sistemde en çok tercih edilen trapez saç 27/200 mm formudur. Kalınlık fiyatı belirleyen en önemli konulardan biridir ve 0,50 mm kalınlık en çok tercih edilen kalınlıktır. Genellikle galvaniz trapez sac kullanılsada, bazı müşteriler boyalı trapez sac tercih etmektedir.

 

Trapez sac uygulamaları 2 farklı şekilde yapılmaktadır.

1- Modüler sistem

Modüler sistem, atölye ortamında ön üretim yapılarak hazırlanır ve sonra yerine monte edilir. İş bittiği zaman söküp başka bir yere taşınabilen, modüler bir sistemdir. Deformasyon ve zaiyat minimum ölçüde olmaktadır. İlk yapıldığında diğer sabit sisteme göre daha pahalı olsada, tekrar tekrar kullanılacağından zaman içerisinde daha ekonomik olmaktadır. Görünüş ve sağlamlık açısından da tercih sebebidir. Şantiyenizin dış görüntüsü size markanıza prestij kataçaktır.

 

2- Sabit sistem

Şantiyede, yerinde yapılan bir uygulama türüdür. Toprak zemine veya beton üzerine uygulanabilir. Konstrüksiyon 3,00 maralıklarla kutu profili direklerden ve 2 veya 3 sıra yatay kutu profil kayıtlardan oluşturulur. Bu metal karkas üzerine trapez sac levhalar vidalanır. İlk yapım maliyeti daha düşüktür. Ancak deformasyon ve zaiyat modüler sisteme göre daha fazladır.

,

Talep Formu
Firma Adı :
Ad - Soyad* :
Mail* :
Telefon* :
Adres :
Notlar :